    Winstar Display WF88BTYA8MNN0
    Part No.:
    WF88BTYA8MNN0
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF88BTYA8MNN0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 8.8"
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Series:
    Packaging:
    Case
    Product Status:
    Active
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Diagonal Screen Size:
    8.8" (223.52mm)
    Viewing Area:
    218.88mm W x 54.72mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    1920 x 480
    Interface:
    Controller Type:
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order WF88BTYA8MNN0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF88BTYA8MNN0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF88BTYA8MNN0?
    Image WF88BTYA8MNN0
    Part Number WF88BTYA8MNN0
    Manufacturer Winstar Display
    Series -
    Packaging Case
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 8.8" (223.52mm)
    Viewing Area 218.88mm W x 54.72mm H