    Winstar Display WF57STIACDNN0
    Part No.:
    WF57STIACDNN0
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF57STIACDNN0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT - 5.7"
    Touchscreen:
    Non-Touch
    Diagonal Screen Size:
    5.7" (144.78mm)
    Viewing Area:
    118.28mm W x 88.64mm H
    Dot Pixels:
    320 x 240 (QVGA)
    Interface:
    Controller Type:
    ST7511U
    Datasheet:
    1. How to order WF57STIACDNN0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF57STIACDNN0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF57STIACDNN0?
    Image WF57STIACDNN0
    Part Number WF57STIACDNN0
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Non-Touch
    Diagonal Screen Size 5.7" (144.78mm)
    Viewing Area 118.28mm W x 88.64mm H