    Winstar Display WF43WTYBEDST0
    Part No.:
    WF43WTYBEDST0
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF43WTYBEDST0.pdf
    Description:
    4.3" IPS TFT 480X272 BT816 RTP
    Touchscreen:
    Resistive
    Diagonal Screen Size:
    4.3" (109.22mm)
    Viewing Area:
    96.70mm W x 55.50mm H
    Interface:
    SPI
    Controller Type:
    BT816
    Datasheet:
    1. How to order WF43WTYBEDST0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF43WTYBEDST0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF43WTYBEDST0?
    Image WF43WTYBEDST0
    Part Number WF43WTYBEDST0
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Resistive
    Diagonal Screen Size 4.3" (109.22mm)
    Viewing Area 96.70mm W x 55.50mm H