    Winstar Display WF35XSWACDNG0
    Part No.:
    WF35XSWACDNG0
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF35XSWACDNG0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
    Touchscreen:
    Capacitive
    Diagonal Screen Size:
    3.5" (88.90mm)
    Viewing Area:
    71.00mm W x 53.51mm H
    Dot Pixels:
    320 x 240 (QVGA)
    Interface:
    24-Bit (RGB), I2C
    Controller Type:
    ILI2130
    Background Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order WF35XSWACDNG0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF35XSWACDNG0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF35XSWACDNG0?
    Image WF35XSWACDNG0
    Part Number WF35XSWACDNG0
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Capacitive
    Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
    Viewing Area 71.00mm W x 53.51mm H