    Winstar Display WF35UTYAIDNN0
    Part No.:
    WF35UTYAIDNN0
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF35UTYAIDNN0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Series:
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Non-Touch
    Diagonal Screen Size:
    3.5" (88.90mm)
    Viewing Area:
    49.76mm W x 74.24mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    480 x 320 (HVGA)
    Interface:
    8-Bit/16-Bit/18-Bit (RGB), MCU, SPI
    Controller Type:
    ILI9488
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order WF35UTYAIDNN0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF35UTYAIDNN0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF35UTYAIDNN0?
    Image WF35UTYAIDNN0
    Part Number WF35UTYAIDNN0
    Manufacturer Winstar Display
    Series -
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Non-Touch
    Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
    Viewing Area 49.76mm W x 74.24mm H