    Winstar Display WF28JTYAJDNN0
    Part No.:
    WF28JTYAJDNN0
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF28JTYAJDNN0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT LCD RGB 2.8"
    Display Type:
    TFT - Color LCD
    Touchscreen:
    Non-Touch
    Diagonal Screen Size:
    2.8" (71.12mm)
    Viewing Area:
    44.20mm W x 58.60mm H
    Interface:
    MCU, SPI
    Datasheet:
    1. How to order WF28JTYAJDNN0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF28JTYAJDNN0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF28JTYAJDNN0?
    Image WF28JTYAJDNN0
    Part Number WF28JTYAJDNN0
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color LCD
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Non-Touch
    Diagonal Screen Size 2.8" (71.12mm)
    Viewing Area 44.20mm W x 58.60mm H