    Winstar Display WF28JSYAJDNT0
    Part No.:
    WF28JSYAJDNT0
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF28JSYAJDNT0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.8"
    Display Type:
    TFT - Color
    Touchscreen:
    Resistive
    Diagonal Screen Size:
    2.8" (71.12mm)
    Viewing Area:
    44.80mm W x 63.10mm H
    Interface:
    MCU, SPI
    Datasheet:
    1. How to order WF28JSYAJDNT0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF28JSYAJDNT0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF28JSYAJDNT0?
    Image WF28JSYAJDNT0
    Part Number WF28JSYAJDNT0
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Resistive
    Diagonal Screen Size 2.8" (71.12mm)
    Viewing Area 44.80mm W x 63.10mm H