    Winstar Display WF24LTYAJDNN0
    Part No.:
    WF24LTYAJDNN0
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF24LTYAJDNN0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 2.4"
    Display Type:
    TFT - Color
    Diagonal Screen Size:
    2.4" (60.96mm)
    Viewing Area:
    36.72mm W x 48.96mm H
    Interface:
    Parallel, 18-Bit (RGB)
    Controller Type:
    ILI9341V
    Background Color:
    Black
    Datasheet:
    1. How to order WF24LTYAJDNN0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF24LTYAJDNN0 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF24LTYAJDNN0?
    Image WF24LTYAJDNN0
    Part Number WF24LTYAJDNN0
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen -
    Diagonal Screen Size 2.4" (60.96mm)
    Viewing Area 36.72mm W x 48.96mm H