    Winstar Display WF18FTLAADNF0
    Part No.:
    WF18FTLAADNF0
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Category:
    LCD, OLED, Graphic
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDWF18FTLAADNF0.pdf
    Description:
    GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 1.8"
    Manufacturer:
    Winstar Display
    Series:
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Display Type:
    TFT - Color
    Display Mode:
    Transmissive
    Touchscreen:
    Capacitive
    Diagonal Screen Size:
    1.8" (44.96mm)
    Viewing Area:
    29.03mm W x 36.04mm H
    Backlight:
    LED - White
    Dot Pixels:
    160 x 128
    Interface:
    Parallel, Serial
    Controller Type:
    Graphics Color:
    Red, Green, Blue (RGB)
    Background Color:
    White
    Datasheet:
    1. How to order WF18FTLAADNF0 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the WF18FTLAADNF0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of WF18FTLAADNF0?
    Image WF18FTLAADNF0
    Part Number WF18FTLAADNF0
    Manufacturer Winstar Display
    Series -
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Display Type TFT - Color
    Display Mode Transmissive
    Touchscreen Capacitive
    Diagonal Screen Size 1.8" (44.96mm)
    Viewing Area 29.03mm W x 36.04mm H