    Vishay Dale IHSM7832RG390L
    Part No.:
    IHSM7832RG390L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG390L.pdf
    Description:
    FIXED IND 39UH 2.8A 95 MOHM SMD
    Inductance:
    39 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    2.8 A
    Current - Saturation (Isat):
    930mA
    DC Resistance (DCR):
    95mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG390L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG390L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG390L?
    Image IHSM7832RG390L
    Part Number IHSM7832RG390L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 39 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 2.8 A
    Current - Saturation (Isat) 930mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 95mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)