    Vishay Dale IHSM7832RG331L
    Part No.:
    IHSM7832RG331L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG331L.pdf
    Description:
    FIXED IND 330UH 860MA 714MOHM SM
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    860 mA
    Current - Saturation (Isat):
    360mA
    DC Resistance (DCR):
    714mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG331L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG331L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG331L?
    Image IHSM7832RG331L
    Part Number IHSM7832RG331L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 330 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 860 mA
    Current - Saturation (Isat) 360mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 714mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)