    Vishay Dale IHSM7832RG220L
    Part No.:
    IHSM7832RG220L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG220L.pdf
    Description:
    FIXED IND 22UH 3.8A 54 MOHM SMD
    Inductance:
    22 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    3.8 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.2A
    DC Resistance (DCR):
    54mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG220L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG220L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG220L?
    Image IHSM7832RG220L
    Part Number IHSM7832RG220L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 22 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 3.8 A
    Current - Saturation (Isat) 1.2A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 54mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)