    Vishay Dale IHSM7832RG1R0L
    Part No.:
    IHSM7832RG1R0L
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG1R0L.pdf
    Description:
    FIXED IND 1UH 9A 11 MOHM SMD
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    IHSM-7832
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    9 A
    Current - Saturation (Isat):
    5.3A
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    11mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG1R0L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG1R0L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG1R0L?
    Image IHSM7832RG1R0L
    Part Number IHSM7832RG1R0L
    Manufacturer Vishay Dale
    Series IHSM-7832
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 9 A
    Current - Saturation (Isat) 5.3A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 11mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)