    Vishay Dale IHSM7832RG151L
    Part No.:
    IHSM7832RG151L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG151L.pdf
    Description:
    FIXED IND 150UH 1.4A 362MOHM SMD
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.4 A
    Current - Saturation (Isat):
    540mA
    DC Resistance (DCR):
    362mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG151L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG151L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG151L?
    Image IHSM7832RG151L
    Part Number IHSM7832RG151L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 150 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.4 A
    Current - Saturation (Isat) 540mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 362mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)