    Vishay Dale IHSM7832RG103L
    Part No.:
    IHSM7832RG103L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG103L.pdf
    Description:
    FIXED IND 10MH 160MA 24.6OHM SMD
    Inductance:
    10 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    160 mA
    Current - Saturation (Isat):
    70mA
    DC Resistance (DCR):
    24.6Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG103L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG103L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG103L?
    Image IHSM7832RG103L
    Part Number IHSM7832RG103L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 10 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 160 mA
    Current - Saturation (Isat) 70mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 24.6Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)