    Vishay Dale IHSM7832RG101L
    Part No.:
    IHSM7832RG101L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG101L.pdf
    Description:
    FIXED IND 100UH 1.7A 226MOHM SMD
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.7 A
    Current - Saturation (Isat):
    680mA
    DC Resistance (DCR):
    226mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG101L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG101L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG101L?
    Image IHSM7832RG101L
    Part Number IHSM7832RG101L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 100 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.7 A
    Current - Saturation (Isat) 680mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 226mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)