    Vishay Dale IHSM7832RG100K
    Part No.:
    IHSM7832RG100K
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832RG100K.pdf
    Description:
    FIXED IND 10UH 5A 36 MOHM SMD
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    IHSM-7832
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    5 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.7A
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    36mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832RG100K on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832RG100K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832RG100K?
    Image IHSM7832RG100K
    Part Number IHSM7832RG100K
    Manufacturer Vishay Dale
    Series IHSM-7832
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 10 µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating (Amps) 5 A
    Current - Saturation (Isat) 1.7A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)