    Vishay Dale IHSM7832PJ470K
    Part No.:
    IHSM7832PJ470K
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832PJ470K.pdf
    Description:
    FIXED IND 47UH 2.6A 120 MOHM SMD
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    2.6 A
    Current - Saturation (Isat):
    870mA
    DC Resistance (DCR):
    120mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832PJ470K on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832PJ470K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ470K?
    Image IHSM7832PJ470K
    Part Number IHSM7832PJ470K
    Material - Core Ferrite
    Inductance 47 µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating (Amps) 2.6 A
    Current - Saturation (Isat) 870mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)