    Vishay Dale IHSM7832PJ150L
    Part No.:
    IHSM7832PJ150L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832PJ150L.pdf
    Description:
    FIXED IND 15UH 4.5A 43 MOHM SMD
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    4.5 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.4A
    DC Resistance (DCR):
    43mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832PJ150L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832PJ150L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832PJ150L?
    Image IHSM7832PJ150L
    Part Number IHSM7832PJ150L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 15 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 4.5 A
    Current - Saturation (Isat) 1.4A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)