    Vishay Dale IHSM7832ER5R6L
    Part No.:
    IHSM7832ER5R6L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832ER5R6L.pdf
    Description:
    FIXED IND 5.6UH 6A 25 MOHM SMD
    Inductance:
    5.6 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    6 A
    Current - Saturation (Isat):
    2.3A
    DC Resistance (DCR):
    25mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832ER5R6L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832ER5R6L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER5R6L?
    Image IHSM7832ER5R6L
    Part Number IHSM7832ER5R6L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 5.6 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 6 A
    Current - Saturation (Isat) 2.3A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)