    Vishay Dale IHSM7832ER3R9L
    Part No.:
    IHSM7832ER3R9L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832ER3R9L.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.9UH 7.3A 20 MOHM SMD
    Inductance:
    3.9 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    7.3 A
    Current - Saturation (Isat):
    2.6A
    DC Resistance (DCR):
    20mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832ER3R9L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832ER3R9L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER3R9L?
    Image IHSM7832ER3R9L
    Part Number IHSM7832ER3R9L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.9 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 7.3 A
    Current - Saturation (Isat) 2.6A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)