    Vishay Dale IHSM7832ER391L
    Part No.:
    IHSM7832ER391L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832ER391L.pdf
    Description:
    FIXED IND 390UH 800MA 819MOHM SM
    Inductance:
    390 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    800 mA
    Current - Saturation (Isat):
    330mA
    DC Resistance (DCR):
    819mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832ER391L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832ER391L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER391L?
    Image IHSM7832ER391L
    Part Number IHSM7832ER391L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 390 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 800 mA
    Current - Saturation (Isat) 330mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 819mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)