    Vishay Dale IHSM7832ER330L
    Part No.:
    IHSM7832ER330L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM7832ER330L.pdf
    Description:
    FIXED IND 33UH 3A 84 MOHM SMD
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    3 A
    Current - Saturation (Isat):
    990mA
    DC Resistance (DCR):
    84mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM7832ER330L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM7832ER330L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM7832ER330L?
    Image IHSM7832ER330L
    Part Number IHSM7832ER330L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 33 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 3 A
    Current - Saturation (Isat) 990mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)