    Vishay Dale IHSM5832RF821L
    Part No.:
    IHSM5832RF821L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF821L.pdf
    Description:
    FIXED IND 820UH 400MA 3.78OHM SM
    Inductance:
    820 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    400 mA
    Current - Saturation (Isat):
    230mA
    DC Resistance (DCR):
    3.78Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF821L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF821L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF821L?
    Image IHSM5832RF821L
    Part Number IHSM5832RF821L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 820 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 400 mA
    Current - Saturation (Isat) 230mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 3.78Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)