    Vishay Dale IHSM5832RF820L
    Part No.:
    IHSM5832RF820L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF820L.pdf
    Description:
    FIXED IND 82UH 1.14A 357MOHM SMD
    Inductance:
    82 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.14 A
    Current - Saturation (Isat):
    750mA
    DC Resistance (DCR):
    357mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF820L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF820L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF820L?
    Image IHSM5832RF820L
    Part Number IHSM5832RF820L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 82 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.14 A
    Current - Saturation (Isat) 750mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 357mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)