    Vishay Dale IHSM5832RF681L
    Part No.:
    IHSM5832RF681L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF681L.pdf
    Description:
    FIXED IND 680UH 430MA 2.73OHM SM
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    430 mA
    Current - Saturation (Isat):
    250mA
    DC Resistance (DCR):
    2.73Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF681L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF681L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF681L?
    Image IHSM5832RF681L
    Part Number IHSM5832RF681L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 680 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 430 mA
    Current - Saturation (Isat) 250mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.73Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)