    Vishay Dale IHSM5832RF680L
    Part No.:
    IHSM5832RF680L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF680L.pdf
    Description:
    FIXED IND 68UH 1.43A 305MOHM SMD
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.43 A
    Current - Saturation (Isat):
    820mA
    DC Resistance (DCR):
    305mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF680L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF680L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF680L?
    Image IHSM5832RF680L
    Part Number IHSM5832RF680L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 68 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.43 A
    Current - Saturation (Isat) 820mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 305mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)