    Vishay Dale IHSM5832RF471L
    Part No.:
    IHSM5832RF471L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF471L.pdf
    Description:
    FIXED IND 470UH 490MA 2.21OHM SM
    Inductance:
    470 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    490 mA
    Current - Saturation (Isat):
    310mA
    DC Resistance (DCR):
    2.21Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF471L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF471L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF471L?
    Image IHSM5832RF471L
    Part Number IHSM5832RF471L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 470 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 490 mA
    Current - Saturation (Isat) 310mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 2.21Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)