    Vishay Dale IHSM5832RF391L
    Part No.:
    IHSM5832RF391L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF391L.pdf
    Description:
    FIXED IND 390UH 540MA 1.89OHM SM
    Inductance:
    390 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    540 mA
    Current - Saturation (Isat):
    340mA
    DC Resistance (DCR):
    1.89Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF391L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF391L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF391L?
    Image IHSM5832RF391L
    Part Number IHSM5832RF391L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 390 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 540 mA
    Current - Saturation (Isat) 340mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.89Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)