    Vishay Dale IHSM5832RF2R2L
    Part No.:
    IHSM5832RF2R2L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF2R2L.pdf
    Description:
    FIXED IND 2.2UH 8.5A 15 MOHM SMD
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    8.5 A
    Current - Saturation (Isat):
    4A
    DC Resistance (DCR):
    15mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF2R2L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF2R2L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF2R2L?
    Image IHSM5832RF2R2L
    Part Number IHSM5832RF2R2L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 2.2 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 8.5 A
    Current - Saturation (Isat) 4A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)