    Vishay Dale IHSM5832RF222L
    Part No.:
    IHSM5832RF222L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF222L.pdf
    Description:
    FIXED IND 2.2MH 220MA 9.71OHM SM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Inductance:
    2.2 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    220 mA
    Current - Saturation (Isat):
    140mA
    DC Resistance (DCR):
    9.71Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF222L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF222L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF222L?
    Image IHSM5832RF222L
    Part Number IHSM5832RF222L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Material - Core Ferrite
    Inductance 2.2 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 220 mA
    Current - Saturation (Isat) 140mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 9.71Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)