    Vishay Dale IHSM5832RF221L
    Part No.:
    IHSM5832RF221L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF221L.pdf
    Description:
    FIXED IND 220UH 690MA 1.1OHM SMD
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    690 mA
    Current - Saturation (Isat):
    480mA
    DC Resistance (DCR):
    1.1Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF221L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF221L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF221L?
    Image IHSM5832RF221L
    Part Number IHSM5832RF221L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 220 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 690 mA
    Current - Saturation (Isat) 480mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)