    Vishay Dale IHSM5832RF150L
    Part No.:
    IHSM5832RF150L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF150L.pdf
    Description:
    FIXED IND 15UH 3.5A 78 MOHM SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    3.5 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.6A
    DC Resistance (DCR):
    78mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF150L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF150L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF150L?
    Image IHSM5832RF150L
    Part Number IHSM5832RF150L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Material - Core Ferrite
    Inductance 15 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 3.5 A
    Current - Saturation (Isat) 1.6A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 78mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)