    Vishay Dale IHSM5832RF122L
    Part No.:
    IHSM5832RF122L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF122L.pdf
    Description:
    FIXED IND 1.2MH 320MA 5.51OHM SM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Inductance:
    1.2 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    320 mA
    Current - Saturation (Isat):
    190mA
    DC Resistance (DCR):
    5.51Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF122L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF122L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF122L?
    Image IHSM5832RF122L
    Part Number IHSM5832RF122L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1.2 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 320 mA
    Current - Saturation (Isat) 190mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 5.51Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)