    Vishay Dale IHSM5832RF102L
    Part No.:
    IHSM5832RF102L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832RF102L.pdf
    Description:
    FIXED IND 1MH 370MA 4.2 OHM SMD
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Inductance:
    1 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    370 mA
    Current - Saturation (Isat):
    210mA
    DC Resistance (DCR):
    4.2Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832RF102L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832RF102L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832RF102L?
    Image IHSM5832RF102L
    Part Number IHSM5832RF102L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Material - Core Ferrite
    Inductance 1 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 370 mA
    Current - Saturation (Isat) 210mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 4.2Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)