    Vishay Dale IHSM5832PJ470L
    Part No.:
    IHSM5832PJ470L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ470L.pdf
    Description:
    FIXED IND 47UH 1.77A 215MOHM SMD
    Packaging:
    Bulk
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.77 A
    Current - Saturation (Isat):
    930mA
    DC Resistance (DCR):
    215mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ470L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ470L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ470L?
    Image IHSM5832PJ470L
    Part Number IHSM5832PJ470L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Material - Core Ferrite
    Inductance 47 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.77 A
    Current - Saturation (Isat) 930mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 215mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)