    Vishay Dale IHSM5832PJ392L
    Part No.:
    IHSM5832PJ392L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ392L.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM
    Packaging:
    Bulk
    Inductance:
    3.9 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    160 mA
    Current - Saturation (Isat):
    110mA
    DC Resistance (DCR):
    20.74Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ392L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ392L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ392L?
    Image IHSM5832PJ392L
    Part Number IHSM5832PJ392L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.9 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 160 mA
    Current - Saturation (Isat) 110mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 20.74Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)