    Vishay Dale IHSM5832PJ332K
    Part No.:
    IHSM5832PJ332K
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ332K.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6OHM SM
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    IHSM-5832
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 mH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    180 mA
    Current - Saturation (Isat):
    120mA
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    15.6Ohm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ332K on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ332K price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ332K?
    Image IHSM5832PJ332K
    Part Number IHSM5832PJ332K
    Manufacturer Vishay Dale
    Series IHSM-5832
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.3 mH
    Tolerance ±10%
    Current Rating (Amps) 180 mA
    Current - Saturation (Isat) 120mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 15.6Ohm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)