    Vishay Dale IHSM5832PJ272L
    Part No.:
    IHSM5832PJ272L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ272L.pdf
    Description:
    FIXED IND 2.7MH 200MA 11.29 OHM
    Inductance:
    2.7 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    200 mA
    Current - Saturation (Isat):
    130mA
    DC Resistance (DCR):
    11.29Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ272L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ272L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ272L?
    Image IHSM5832PJ272L
    Part Number IHSM5832PJ272L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 2.7 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 200 mA
    Current - Saturation (Isat) 130mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 11.29Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)