    Vishay Dale IHSM5832PJ270L
    Part No.:
    IHSM5832PJ270L
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ270L.pdf
    Description:
    FIXED IND 27UH 2.3A 140 MOHM SMD
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    IHSM-5832
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    27 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    2.3 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.2A
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    140mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ270L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ270L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ270L?
    Image IHSM5832PJ270L
    Part Number IHSM5832PJ270L
    Manufacturer Vishay Dale
    Series IHSM-5832
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 27 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 2.3 A
    Current - Saturation (Isat) 1.2A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)