    Vishay Dale IHSM5832PJ100L
    Part No.:
    IHSM5832PJ100L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832PJ100L.pdf
    Description:
    FIXED IND 10UH 4.3A 53 MOHM SMD
    Packaging:
    Bulk
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    4.3 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.8A
    DC Resistance (DCR):
    53mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832PJ100L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832PJ100L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832PJ100L?
    Image IHSM5832PJ100L
    Part Number IHSM5832PJ100L
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Bulk
    Material - Core Ferrite
    Inductance 10 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 4.3 A
    Current - Saturation (Isat) 1.8A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 53mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)