    Vishay Dale IHSM5832ER390L
    Part No.:
    IHSM5832ER390L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832ER390L.pdf
    Description:
    FIXED IND 39UH 1.8A 190 MOHM SMD
    Inductance:
    39 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    1.8 A
    Current - Saturation (Isat):
    1.03A
    DC Resistance (DCR):
    190mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832ER390L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832ER390L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER390L?
    Image IHSM5832ER390L
    Part Number IHSM5832ER390L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 39 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 1.8 A
    Current - Saturation (Isat) 1.03A
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)