    Vishay Dale IHSM5832ER332L
    Part No.:
    IHSM5832ER332L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832ER332L.pdf
    Description:
    FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6OHM SM
    Inductance:
    3.3 mH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    180 mA
    Current - Saturation (Isat):
    120mA
    DC Resistance (DCR):
    15.6Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832ER332L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832ER332L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER332L?
    Image IHSM5832ER332L
    Part Number IHSM5832ER332L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 3.3 mH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 180 mA
    Current - Saturation (Isat) 120mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 15.6Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)