    Vishay Dale IHSM5832ER151L
    Part No.:
    IHSM5832ER151L
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Category:
    Fixed Inductors
    Package:
    Nonstandard
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM5832ER151L.pdf
    Description:
    FIXED IND 150UH 820MA 609MOHM SM
    Manufacturer:
    Vishay Dale
    Series:
    IHSM-5832
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Material - Core:
    Ferrite
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    820 mA
    Current - Saturation (Isat):
    580mA
    Shielding:
    Unshielded
    DC Resistance (DCR):
    609mOhm Max
    Q @ Freq:
    Frequency - Self Resonant:
    Ratings:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Features:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max):
    0.285" (7.24mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM5832ER151L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM5832ER151L price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM5832ER151L?
    Image IHSM5832ER151L
    Part Number IHSM5832ER151L
    Manufacturer Vishay Dale
    Series IHSM-5832
    Package/Case Nonstandard
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type -
    Material - Core Ferrite
    Inductance 150 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 820 mA
    Current - Saturation (Isat) 580mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 609mOhm Max
    Q @ Freq -
    Frequency - Self Resonant -
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Features -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
    Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)