    Vishay Dale IHSM4825PJ821L
    Part No.:
    IHSM4825PJ821L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ821L.pdf
    Description:
    FIXED IND 820UH 260MA 6.04OHM SM
    Inductance:
    820 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    260 mA
    Current - Saturation (Isat):
    170mA
    DC Resistance (DCR):
    6.04Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ821L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ821L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ821L?
    Image IHSM4825PJ821L
    Part Number IHSM4825PJ821L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 820 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 260 mA
    Current - Saturation (Isat) 170mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 6.04Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)