    Vishay Dale IHSM4825PJ820L
    Part No.:
    IHSM4825PJ820L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ820L.pdf
    Description:
    FIXED IND 82UH 800MA 604MOHM SMD
    Inductance:
    82 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    800 mA
    Current - Saturation (Isat):
    560mA
    DC Resistance (DCR):
    604mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ820L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ820L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ820L?
    Image IHSM4825PJ820L
    Part Number IHSM4825PJ820L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 82 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 800 mA
    Current - Saturation (Isat) 560mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 604mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)