    Vishay Dale IHSM4825PJ681L
    Part No.:
    IHSM4825PJ681L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ681L.pdf
    Description:
    FIXED IND 680UH 280MA 4.31OHM SM
    Inductance:
    680 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    280 mA
    Current - Saturation (Isat):
    200mA
    DC Resistance (DCR):
    4.31Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ681L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ681L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ681L?
    Image IHSM4825PJ681L
    Part Number IHSM4825PJ681L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 680 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 280 mA
    Current - Saturation (Isat) 200mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 4.31Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)