    Vishay Dale IHSM4825PJ680K
    Part No.:
    IHSM4825PJ680K
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ680K.pdf
    Description:
    FIXED IND 68UH 870MA 446MOHM SMD
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±10%
    Current Rating (Amps):
    870 mA
    Current - Saturation (Isat):
    620mA
    DC Resistance (DCR):
    446mOhm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ680K on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ680K price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ680K?
    Image IHSM4825PJ680K
    Part Number IHSM4825PJ680K
    Material - Core Ferrite
    Inductance 68 µH
    Tolerance ±10%
    Current Rating (Amps) 870 mA
    Current - Saturation (Isat) 620mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 446mOhm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)