    Vishay Dale IHSM4825PJ471L
    Part No.:
    IHSM4825PJ471L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ471L.pdf
    Description:
    FIXED IND 470UH 320MA 3.36OHM SM
    Inductance:
    470 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    320 mA
    Current - Saturation (Isat):
    240mA
    DC Resistance (DCR):
    3.36Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ471L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ471L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ471L?
    Image IHSM4825PJ471L
    Part Number IHSM4825PJ471L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 470 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 320 mA
    Current - Saturation (Isat) 240mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 3.36Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)