    Vishay Dale IHSM4825PJ221L
    Part No.:
    IHSM4825PJ221L
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDIHSM4825PJ221L.pdf
    Description:
    FIXED IND 220UH 460MA 1.58OHM SM
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±15%
    Current Rating (Amps):
    460 mA
    Current - Saturation (Isat):
    320mA
    DC Resistance (DCR):
    1.58Ohm Max
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test:
    1 kHz
    Size / Dimension:
    0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max):
    0.225" (5.72mm)
    Datasheet:
    1. How to order IHSM4825PJ221L on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the IHSM4825PJ221L price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IHSM4825PJ221L?
    Image IHSM4825PJ221L
    Part Number IHSM4825PJ221L
    Material - Core Ferrite
    Inductance 220 µH
    Tolerance ±15%
    Current Rating (Amps) 460 mA
    Current - Saturation (Isat) 320mA
    Shielding Unshielded
    DC Resistance (DCR) 1.58Ohm Max
    Ratings -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Inductance Frequency - Test 1 kHz
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)